Uskutečněné akce 2018

Masopustní karneval

První akcí nového roku, kterou pro své občany pořádá obec Dalovice, je již tradičně Masopustní karneval pro děti. Také letos jsme dětem poslední únorový pátek uspořádali tuto oslavu. Pozvali jsme ty nejpovolanější  –  klauny Pepeho a Pipi. Ti se již od úvodu postarali o zábavný program se soutěžemi a tvořením, v závěru do svého vystoupení zapojili i rodiče. Naučili je, někdy s větším, někdy s menším úspěchem, tvarovat balónky.

Po klaunském vstoupení následovala diskotéka pro děti, klauni tvarovali další balónky a porota vybírala ty nejoriginálnější masky. A vybrala opravdu dobře – zvítězil cestovatel v balóně, na druhém místě skončil vodník a třetí příčku obsadil kominík. Všichni tři vítězové dostali dortíky, ale ani ostatní nepřišli zkrátka a byli obdarováni malou sladkostí. 

 

Oslava MDŽ

Mezinárodní den žen, který se slaví 8. března, je svátkem všech matek, tetiček a babiček, zkrátka všech žen od největších po nejmenší. Také my jsme pozvali naše seniorky, samozřejmě s jejich partnery, na oslavu MDŽ do sálu Společenského objektu v Dalovicích. Jako první překvapení si pro ně připravily své vystoupení děti z dalovické mateřské školky pod vedení paní učitelky Jany Šulcové. Ukázaly jim Život broučků na paloučku, vždyť naše školka je složená ze tříd berušek a broučků, motýlků a včeliček. V závěru svého vystoupení děti popřály všem ženám k svátku a věřte, že i slzička dojetí ukápla.

Po dětech popřál našim ženám také pan Jiří Karas, starosta obce. Potom společně s místostarostkou Ing. Kateřinou Krumphanzlovou  předali každé ženě malou kytičku. Zákusky a chlebíčky, které všem chutnaly, pro své seniory připravila také obec, občerstvení zajišťovala Hospůdka U Čutňáka. Pak již všem přítomným zahrál ke zpěvu, tanci i poslechu oblíbený hudebník Vítek Šebesta. Tančilo se a zpívalo, dokud síly stačily.