Změna velikosti písma

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Realizované projekty > Poznejte Dalovice s GEOFUNem

karlovarsky-kraj.png   zivykraj.png

Geofun.jpgPoznejte Dalovice s GEOFUNem

Rukopis básně o pěti dalovických dubech je ztracen! Pomůžeš ho básníkovi nalézt? Nebo se raději vydáš s baronem Friedrichem a jeho manželkou Mathilde na nevšední špacírek jejich panstvím a jejich neobyčejnými životy? Na to vše Ti postačí pouze chytrý telefon s mobilní aplikací GEOFUN!

První dalovická hra „Pět dalovických dubů“ začíná u místního tvrziště a provází jí Karl Theodor Körner - voják, básník, dramatik a autor několika oper, který se zrovna léčí v nedalekých Karlových Varech po úrazu, který utržil v boji. V Dalovicích mu přímo uhranul zámecký park. Včerejšího večera, omámen tímto místem, sepsal báseň o zdejších velkolepých dubech… jenže pak se omámil ještě tekutým mokem a rukopis básně není k nalezení.

Druhá hra, pojmenovaná „Baron a baronka von Riedenstein, těší nás!“, začíná u místního vyhlídkového altánu, od kterého vás povedou samotný Friedrich Riedl von Riedenstein se svou chotí Mathilde na výpravě Dalovicemi, jejím okolí, ale i svými neobyčejnými životy.

Tolik stručně ke hrám, ve kterých se hráči zábavnou formou seznámí s místními historickými zajímavostmi. Stačí mít pouze k dispozici chytrý telefon, v něm staženou bezplatnou aplikaci GEOFUN a výše uvedené hry. Starosta obce Josef Cikaník k hrám dodává: „Geolokační hry v našem městě určitě velmi potěší nejen stávající hráče GEOFUNu, ale i návštěvníky města. Vězte, že mnohé informace překvapí i znalé místní obyvatele. Každý nyní může poznávat Dalovice a jejich historii zábavnou a dobrodružnou formou. Zážitek je to, na co se z návštěvy nejdéle vzpomíná!“

Hry je možné odehrát kdykoliv během roku a obě dohromady zaberou přibližně dvě hodiny. Cestou na hráče čeká mnoho místních zajímavosti a budou plnit různé úkoly, aby ve svých posláních uspěli. Hra s baronem a baronkou von Riedenstein je k dispozici také v anglické a německé jazykové mutaci. V obou hrách je zakomponována rozšířená nebo-li augmentovaná realita. Hráči tak uvidí i věci našemu oku běžně skryté.

Vznik geoher dotačně podpořil Karlovarský kraj.

Odkazy:

  • webové prezentace her:
  1. www.geofun.cz/pet-dalovickych-dubu/
  2. www.geofun.cz/baron-a-baronka-von-riedenstein-tesi-nas/ 

Pro více informací kontaktujte:

O GEOFUNu

GEOFUN vychází z populárního geocachingu. Hry v něm přináší unikátní příběhy, jejichž součástí se stávají samotní hráči, a poznávání je tak pro ně mnohem zábavnější a přináší mnoho zážitků.

GEOFUN v sobě spojuje 4 populární záležitosti:

 zážitky  cestování  poznávání

… a to vše zdarma v  chytrém telefonu!

Princip hry spočívá ve využití chytrých telefonů (smartphones) se systémy iOS nebo Android, které umožňují lokalizaci. Díky GPS modulu telefon přesně ví, kde se nacházíte, a podle toho reaguje, komunikuje a uděluje úkoly. Kromě toho tak měří čas, umí nahrávat i pouštět video, zobrazovat fotografie, komunikovat s vámi hlasově, hodnotit vaše odpovědi na různé otázky, zvládá rozšířenou realitu a ještě mnoho dalšího.

Kouzlo GEOFUNu tkví v tom, že hráč neví, jaké úkoly ho čekají, dokud nedorazí na určené místo začátku geosrandy. Předem zjistí pouze stručný popis geosrandy a faktory náročnosti, které jsou čtyři - fyzický, mentální, trapnosti a zábavy.

Plnění úkolů sleduje a kontroluje samotná mobilní aplikace prostřednictvím technických možností (senzorů), které chytrý telefon má k dispozici. Hráči pak dostávají tzv. geonky (body) podle úspěšnosti plnění úkolů. Hráč získává geonky do celkového skóre a má možnost hrát o různé ceny v aktuálně probíhajících soutěžích.