Změna velikosti písma

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Realizované projekty > Rekonstrukce školního hřiště

Rekonstrukce školního hřiště

Sportoviště v areálu základní a mateřské školy bylo zastaralé a dlouhodobě nevyhovující. Na jaře roku 2017 rozhodlo zastupitelstvo o přesunutí prostředků v rozpočtu obce na obnovu školního hřiště. Výsledný návrh vedl k rekonstrukci povrchů stávajícího hřiště. Vybudování víceúčelového hřiště pro míčové sporty (nohejbal, volejbal, malá kopaná, basketbal) s umělým trávníkem. Toto hřiště je oploceno.  Běžecká dráha 60m s umělým povrchem, skok daleký a vrh koulí. Byly zpevněny plochy mezi sportovišti a umístěny nové lavičky. Návrh byl zpracován v souladu s účelem využití a areálem základní a mateřské školy.

Ve výběrovém řízení vyhrála společnost Linhart spol. s r.o.která však následně od své nabídky odstoupila. Hřiště tedy realizovala druhá firma v pořadí Vysspa  sport technology, s.r.o. Před zahájením stavebních prací byl v červnu vyhlášen dotační titul na školní sportoviště Ministerstvem pro místní rozvoj. Obec podala žádost. Bohužel dotaci jsme neobdrželi. Rekonstrukce byla zahájena na konci června a ukončena, později než bylo původně plánováno, v polovině října.  Celá akce se protáhla především z důvodu probíhajících jednání se zhotovitelem, zapříčiněné tím, že původní hřiště bylo vybudované na navážce obsahující různorodé odpady. Celkové náklady na rekonstrukci se z tohoto důvodu vyšplhali na 4,1 mil. Kč

Provozní doba hřiště je vyhrazena pro školu a družinu do 16 hodin. V pozdějších hodinách, o víkendech a prázdninách je hřiště volně přístupné pro veřejnost. Konec provozní doby je ve 21:00 hodin. K bezpečnosti a vhodnému chování v areálu hřiště i školy přispěje vylepšený kamerový systém s nočním viděním a záznamovým zařízením.

V rámci projektu „Zkvalitnění výuky ZŠ a MŠ Dalovice“ byla možnost pohybových aktivit ještě rozšířena vybudováním work-outového hřiště rovněž v areálu základní školy na jaře 2018.